EHETE ÜMBERTÖÖTLEMISE PROGRAM


- on projekt, kus kogun ja sulatan üles vanad, katkised väärismetallist ehted. Kõik mu kliendid saavad tuua oma vanad ehted ümbertöötlemisele. Selleläbi saab klient osaliselt kompenseerida uue ehte maksumuse ning saab samuti uue toote pealt allahindlust -5%.
- MIKS EHTEID ÜMBER TÖÖDELDA?
Ma märkasin, et paljud inimesed hoiavad alles vanu ehteid – katkiseId kette iganenud disainiga kõrvarõngaid, vales suuruses sõrmuseid. Kuid väärismetallid on taaskasutatavad, neid saab sulatada mitmeid kordi ja luua uusi disaine. Uue “puhta” materjali kasutamine ei ole keskkonnasäästlik, just selle kaevandamisprotsessi tõttu.


- MILLISEID EHTEID MA VASTU VÕTAN?
Igat sorti hõbeesemed: 925 proov ja lauahõbe, kuldamisega või rodeeritud, ehetel võivad olla kivid või muud lisad, väheses koguses emaili või niellot. Kuldehteid võetakse ümbertöötlusele ainult tingimusel, et teie metallist luuakse teie jaoks uus ehe.


- EI VÕTA VASTU:
Vintage-tooteid (nende väärtuslikkuse kaalutlustel), kaunistused, mis on üleni niello või emailiga kaetud, hinnatust metallist toodetud ehted.

- KUIDAS EHTEID EDASTADA?
Tallinna ja lähiümbruse elanikud võivad külastada minu stuudiot aadressil Suur-Paala 19 minuga eelnevalt Instagrami directis kokku leppides. Teiste linnade ja maade elanikud saavad saata ehted mulle saadetisena igal neile mugaval viisil.


- MIS TOIMUB METALLIGA EDASI?
Pärast ehete või väärismetallist esemete kättesaamist puhastan neid, võtan välja lisad, kaalun metalli üle ja annan teile teada allahindluse suurust. Seejärel sulatan kogu metalli ära ning valan sellest uued ehted.

Peale ehete lahti võtmist järgi jäänud suuremad kivid võin tagastada teile, kuid võite jätta need ka mulle edaspidiseks taaskasutuseks. Kõige levinumalt tuuakse mulle fianiite – kivina ei oma need mittemingisugust väärtust, sest tegemist on odava sünteetilise mineraaliga. Aga ma meelsasti kasutan neid tulevikus oma töödes, kinkides nendele uue elu.


- MIDA VEEL VAJA TEADA?
Vahel sattub minu juurde hõbe- või kuldehete asemel muid materjale – messing, melhior, uushõbe jne. Ma kontrollin alati igat ehet ja selle proovi. Selliste kontrollide käigus, samuti kivide eemaldamise protsessis võivad kaunistused viga saada või deformeeruda. Sellel põhjusel kõik, mis te ümbertöötluseks toote, pole tagastamiseks mõeldud.


- SOODUSTUSTEST
Programmis osalemise eest ma annan teile allahindluse - 5%, samuti lahutan uue tellimuse maksumusest metalli vääringu, mis te olete taaskasutamisele toonud. Summaarselt ei tohi need soodustused ületada 30% uute ehete hinnast. Kuid teie allahindlus võib olla jaotatud erinevate tellimuste vahel.
Ümbertöötlusprogrammis osalemiseks palun võtke minuga ühendust Instagrami directis, kirjutage mulle apollinaria.simagina@yandex.ru või täitke allpool olevat vormi: