PÜÜAN KASUTADA AINULT EETILISI MATERJALE


Minu jaoks on tähtsad mu tegevuse eetilised ning keskkonnasõbralikud jäljed, ehete edaspidise taaskasutuse võimalused ning tööprotsesside turvalisus. Seetõttu töötan ma enamasti vaha modelleerimise tehnikas. 80% minu loodud toodetest on valmistatud taastöödeldud materjalist (Instagramis saab tutvuda ehete ümbertöötlemise programmiga lähemalt).


Esteetiliselt on mulle südamelähedasem puhas, hele hõbeda värvus. Sellepärast teostan ma oma ehete oksüdeerimist harva ning ei kasuta roodiumit. Kuid kasutan galvaanilist katmist – hõbetamist ja kuldamist allergiliste reaktsioonide ennetamiseks ning tootele vajaliku värvuse andmiseks. Teine minu materjalide kasutamise tähtis eripära on lisandite ringlusse võtmine. Ma loon vääriskividest lisanditega ehteid väga harva, sest tunnen suurt huvi ja näen suurt potentsiaali töös pindade ja vormidega. Kuid need üksikud lisanditega ehted, mida loon, kannavad kindlasti edasi just taaskasutatud mineraale.


Eksklusiivsetes kollektsioonides töötan materjalidega, mis ei ole ehete loomiseks ette nähtud – näiteks 'i am not an accident' sari, mis on loodud vana elektrijuhtme hõbetatud südamikust, ja sari nimega voltage – mis on valminud vana transformaatoriputka vasest lamejuhist.


Lähemalt räägin kasutatavatest materjalidest ning antud küsimuse eetilisest poolest oma Instagramis.