VORMI JA FAKTUURI ESTEETIKA, AINULAADSUSE NING LIHTSUSE TASAKAAL

Minu tee juveeliirina algas paar aastat tagasi, kui jõudsin selge arusaamani, et mu käed ihkavad eneseväljendust! Ma sain juveliiri ja ehtesepa diplomi 2020 aastal, kuid isekeskis olen pigem pideva enesearengu ja iseõppimise usku.


See väike ettevõtmine pole minu jaoks pelgalt hobi, pole see ka võimalus võimalikult suurt raha kokku teenida. Kui päris aus olla – olen üsna kesine ärinaine :) pigem on see pikk loominguline teekond, mida on äärmiselt põnev ja nauditav läbida! Ma armastan kunsti igas selle ilmingus (oma esimese hariduse omandasin kultuuriväärtuste alal). Kuid mu kõige suurim arm on kahtlemata ehted ning nende loomine.


SUUREM OSA EHTEID ON UNIKAALSED, NEID EI TIRAŽEERITA

Kõik ehted sünnivad käsitööna minu tallinna stuudios Eestis. Minu tähtsaim printsiip - make to order – luua tellimuse järgi. Kuigi väikesed kogused minu ehteid on välja pandud valitud keskkondades, suurimat väärtust näen ehete loomises adresseeritult ning vajaduse järgi. Selliselt saan ma olla kindel, et minu töö on nõutud ja tarviline ning konkreetsele inimesele adresseeritud. Sellegipoolest on ikkagi olemas varu „saadaval“ ehteid. Reeglina on need teie lemmikuteks saanud mudelid. Neid võib stuudios proovida või tellida koos kohaletoimetamisega online.


Esteetiliselt püüdlen ilu poole. Igaühe jaoks tähendab sõna „ilu“ midagi individuaalset, enda oma, kas pole? Minu jaoks on „ilu“ - midagi väga peent, veidi võõrastavat, ebatavalist ja meeliköitvat. See on midagi vahepealset kaasaegse kunsti ja igapäevaselt kantava eseme vahel. Mulle on hästi südamelähedane tervikliku vormi ning ootamatu faktuuri ühendamise idee. Ma soovin loobuda esemelisusest, reeglipärasusest, sihilikust mõistetavusest. Enamus mudeleid saadavad meid mõtteliselt looduslikke vormide ning tasapindade juurde neid otseselt kopeerimata, vaid jättes ostjale ruumi arutluste ja assotsiatsioonide jaoks.


80% ehetest valmib osaliselt või täielikult ümbertöödeldud materjalidest – selles peegeldub osa minu eetilisest suhtumisest maailma ning esemetesse. Ma mõtlesin välja ja panin käima ehete ümbertöötlemise programmi, mida mu tellijad aktiivselt kasutama on hakanud. Brändi filosoofia on üles ehitatud jätkusuutliku arengu ning eetilise tarbimise printsiipidele. Ma ei kasuta roodiumkatteid, et säilitada võimalus materjalide edaspidiseks ümbertöötlemiseks. Disainis püüdlen ma selle poole, et loobuda „ühe minuti“ trendidest ja lasta vabaks moeraamidest, ma soovin väljendada ideid, mis viibivad väljaspool aega. Kõik tooted valmivad omaniku mugavusest hoolides. Eluaegne garantii aitab pikendada kõikide minu tehtud ehete eluiga.